Dec 06,2021

Volonterska akcija "Srcem u ruci"

Dec 06,2021

Volonterska akcija "Srcem u ruci"

U našem društvenom centru Laurentius zahvalili smo se našim volonterima. Povodom obilježavanja Međunarodnog dana volontera, naša udruga „Bez ovratnika“ pri Društvenom domu Laurentius organizirala je 3. prosinca 2021. u 17 sati manifestaciju „Srcem u ruci“ kako bi se zahvalila svim svojim volonterima i onima koji su prepoznali važnost obrazovanja za volontiranje. Kako već godinama razvijamo edukaciju za volontiranje obilazeći mnoge škole i fakultete te educirajući djecu o doprinosu volontiranja, prepoznali smo veliku važnost FILANTROPIJE I VOLONTERSTVA u razvoju humanog i solidarnog društva. „Volonteri su naše poveznice ljubavi u svijetu i njihov angažman preobražava mnoge živote. Naša volonterka Petra održala je predavanja o važnosti volontiranja i pomoći u preko 25 škola diljem Hrvatske, a volonter Stjepan upravo je uspješno proveo crowdfunding kampanju za solarnu energiju pogon za sirotište Sv. Ante u Tanzaniji. Zaista smo im zahvalni", rekla je Antonia Rukavina iz Kolajne ljubavi. Manifestacija „Srcem u ruci“ organizirana je u sklopu EU projekta Društveni dom Laurentius u Lovreću kod Imotskog u Dalmatinskoj zagori. U sklopu aktivnosti Društvenog doma Laurentius u prošloj godini, volonteri su sudjelovali u provedbi preko 200 radionica i ostvarili 340 volonterskih sati u prošloj godini. Najznačajniji je njihov angažman u programu Aktivizam i aktivno građanstvo, gdje su sudjelovali u volonterskoj akciji uređenja vidikovca, sudjelovali u osnaživanju korisnika te radili na izradi slikovnice za djecu s posebnim potrebama pod nazivom „Tinići u gostima“. Jedna od naših najaktivnijih volonterki je Jelena Vujević, koja redovito volontira u Lovreću, a nada se da će uskoro otići i u naš dječji dom Sv. Ante u Africi. "U Laurentiusu mi je fantastično biti kreativan, osmisliti radionicu i provesti to u djelo. Radimo s djecom koja nisu odrasla u gradu i imaju drugačiji način života, a dosta je zanimljivo volontirati s njima, jer čujete kako drugačije provode dan od gradske djece.Mislim da bi trebalo provoditi više aktivnosti s djecom u sredinama koje nisu u blizini gradova.To bi djeci puno pomoglo u razvoju, kaže volonterka Jelena Vujević . Volonterima želimo puno ispunjenja u njihovom volonterskom radu i neka im dan bude ispunjen srećom i osmjesima onih čije su živote dotakli.